De Utrechtse Golfclub Amelisweerd (UGA) is op zoek naar een gedreven penningmeester die niet alleen de financiën van onze vereniging kan beheren, maar ook de samenwerking met onze exploitatiemaatschappij (EGA) kan versterken. Als penningmeester/financieel directeur speel je een cruciale rol in het dagelijks bestuur van onze club en de vrijwillige directie van de BGA, de beheermaatschappij van onze prachtige golfbaan.
Jouw rol in het kort:
- Je geeft samen met je medebestuurders richting aan de toekomst van onze club en betrekt daarbij actief onze leden.
- Je bewaakt de financiële gezondheid van de vereniging en stelt jaarlijks de begroting en rapportages op.
- Je deelt inzichten en resultaten via maandelijkse rapportages en op de ALV’s
- Je bent zichtbaar aanwezig bij wedstrijden en evenementen en draagt bij aan de clubcultuur.
- Je vervult een sleutelrol in de vrijwillige directie van de beheermaatschappij en ondersteunt onze professionals met vertrouwen en leiderschap.
- Je onderhoudt de samenwerking en afspraken tussen de vereniging en de exploitatiemaatschappij.
- Je werkt nauw samen met de General Manager en Hoofd Greenkeeper om ambities te realiseren.
- Je coördineert projecten die onze baan en organisatie verder ontwikkelen.
Tijdsbeslag:
- Bestuur: gemiddeld 4 uur per week.
- Directie: gemiddeld 6 uur per week.
Ben jij klaar om jouw financiële expertise en leiderschap in te zetten voor de toekomst van onze golfclub? Dan zijn wij op zoek naar jou!
Heb je interesse of wil je graag over de vacature in gesprek? Neem dan contact op met suzanne.van.daal@amelisweerd.nl of via 06-51032921.
Uitgebreide vacaturebeschrijving
Penningmeester/ Financieel Directeur
Het bestuur van de UGA vormt het dagelijks bestuur van de Utrechtse golfclub Amelisweerd. Binnen de golfclub richten we ons op de ontwikkeling van de golfsport in de brede zin van het woord. Hoewel we gezamenlijk besturen, heeft iedere bestuurder wel een eigen rol. Uiteraard zijn er een voorzitter, een secretaris en een penningmeester, daarnaast kennen we bestuursleden met de portefeuilles Baan, Sport en Spel, Jeugd, en Communicatie.
De UGA heeft echter een bijzondere relatie met de baan en de exploitatie. We leveren als UGA de vrijwillige directie van de BGA, de beheermaatschappij van de golfbaan. Als grootste ‘klant’ van de baan, hebben we deze relatie vastgelegd in een gebruikersovereenkomst (in het kort GBO). In deze overeenkomst staan de wederzijdse verwachtingen in normale taal omschreven.
De UGA is op zoek naar een penningmeester die zich primair richt op de vereniging en secundair op deze samenwerking tussen de UGA en de EGA (de exploitatiemaatschappij). De bestuurder die we zoeken kan zowel de bestuursfunctie binnen de UGA als de directiefunctie binnen de BGA vervullen. We verwachten dat hij of zij eind 2025 kan meekijken in het bestuur en uiterlijk per mei 2026 de functie zal kunnen vervullen.
De bestuursfunctie binnen de UGA richt zich op de vereniging, dat is tenslotte waar het bij ons gebeurt. Een goede sfeer, een rijk verenigingsleven. Ons 4-jaarlijkse beleidsplan helpt ons te focussen op de toekomst van beide.
De persoon waar we naar op zoek zijn herkent zich in de volgende aandachtspunten.
- Gezamenlijk bestuur
Binnen de UGA besturen we gezamenlijk. Dat betekent voor ons dat we besluiten onderling voorbereiden, waarbij we onze leden en medewerkers de ruimte geven om voorstellen in te dienen. De bestuurder die we zoeken kent de uitgangspunten en beleidskaders van Amelisweerd en draagt deze actief uit, kent de leden, begrijpt wie we moeten vragen om hulp bij het opstellen van voorstellen en begrijpt hoe het besluitvormingsproces binnen Amelisweerd werkt.
- Penningmeester
De UGA en de EGA hebben een GBO. Met deze gebruikersovereenkomst is in verhalende vorm vastgelegd wat de UGA verwacht van de EGA en andersom. In deze GBO staan ook financiële afspraken.
De penningmeester zorgt voor rapportage over de uitgaven van de vereniging.
De penningmeester onderhoud ook de contacten met de penningmeesters van de diverse commissies. Jaarlijks stelt hij of zij met het bestuur de begroting van de UGA op en legt ook verantwoording af in de ALV.
- Communicatie
De bestuurder is goed in mondelinge en schriftelijke communicatie. Maandelijks rapporteert hij of zij over wat er gebeurt binnen zijn of haar portefeuille in het bestuur en in de directie aan het bestuur.
- Aanwezigheid
Er is een aantal gelegenheden waarbij de aanwezigheid van een bestuurder van belang is. De diverse clubkampioenschappen en de commissiedag zijn hier voorbeelden van. Ook aan maandbekers en reguliere wedstrijden doen we regelmatig mee. De bestuurder die we zoeken maakt hier tijd voor en is ook in staat hier het woord te voeren en prijzen uit te reiken als dat gevraagd wordt.
- Projecten
Op het samenwerkingsvlak tussen EGA en UGA voeren we veel projecten uit. Deze worden bepaald aan de hand van een investeringslijst, projecten uit het meerjarig onderhoudsplan en noodzakelijke vernieuwingen. De lijn voor investeringen wordt bepaald door het beleidsplan van de UGA, de uitvoering wordt gedaan vanuit de EGA. Het is aan de bestuurder van de UGA hier eigenaarschap voor te nemen en dit met de General Manager binnen van de EGA af te stemmen.
- Directie
De bestuurder die we zoeken koppelt (bij voorkeur) ervaring in directievoering aan krachtig leiderschap om beleid en toekomstvisie te realiseren. Hij of zij heeft uitgebreide ervaring als manager/directeur financiën. Hij of zij weet de professionals ruimte te geven om hun werk te doen, geeft vertrouwen en helpt de ze zich te ontwikkelen. Hierbij is het doel om de EGA tot een 8+ niveau te brengen. Hij of zij kan dit zonder zich met de dagelijkse gang van zaken bezig te houden. Hij of zij kan goed nee zeggen en bewaakt de kaders waarbinnen geopereerd kan worden.
De directie heeft eens per kwartaal overleg met de Raad van Commissarissen (RvC) en twee maal per jaar met de Stichting Administratie Kantoor (SAK), om zo de afstemming en verantwoording richting deze toezichthoudende en controlerende organen te waarborgen. De financieel directeur verzorgt de rapportages in overleg met de General Manager van de EGA. Daarnaast verzorgt de hij of zij samen met de General Manager de jaarcijfers van de 3 besloten vennootschappen en alle bijbehorende gesprekken met accountant, RvC en SAK. De jaarrekeningen moeten goedgekeurd worden en gedeponeerd bij de KvK
- Relaties en ontwikkeling
De bestuurder helpt zowel de General Manager als de Hoofd Greenkeeper de doelen die gesteld zijn te behalen. Daarbij voert hij of zij als werkgever het personeelsbeleid van Amelisweerd uit in samenwerking met de General Manager en de Hoofd Greenkeeper.
Tijdsbeslag
Het bestuur van de UGA komt twee maal per maand ’s avonds bij elkaar, dit gebeurt ook regelmatig digitaal. Tussen de vergaderingen door wordt veel gebeld en gegolfd om issues te bespreken, besluiten voor te bereiden en – vooral – om goed contact te hebben.
De tijd die we verwachten dat de bestuurder kan geven aan de vereniging is gemiddeld 4 uur per week. Voor de directiefunctie zal dit gemiddeld 6 uur per week zijn.